• Ergüven Apart Avşa

  Siz tatilcilerin konforunu düşünerek Ergüven Apart'ı tasarladık.

 • Otel Konforu

  Apart odalarımız, suit odalarımız ve dairemiz siz tatilcilere geniş bir yelpaze sunuyor.

 • Merkezde

  Merkezde denize ve marketlere bir kaç adım uzağız.

 1. 1
 2. 2
 3. 3

Avşa Ergüven Apart 0535 768 3514

Avşa Adası:


Avşa Adası Marmara Denizinde Marmara Takımlarından biridir. Balıkesir iline bağlı olan ada, Marmara Adalar Belediyesine bağlı bir tatil beldesidir.

Üç mahalleden oluşan Avşa Adası'nda 40 civarı plaja sahiptir. Avşa mahallesi, Deniz Mahallesi ve Yiğitler Mahallesi.

Marmara bölgesinin en hareketli ve renkli eğlence hayatına sahip Avşa Adası'na 3 ilden deniz ulaşımı sağlanmaktadır.

Yaz aylarında on ilin nüfusunu geçen küçük şehir Avşa, turizm sektöründe son yılların parlayan yıldızı olmuştur.

Avşa Adası plajlarının öne çıkanları: Avşa plajı, Yiğitler plajı, Çınar koyu, Altınkum plajı, Kumbaşı plajı, Değirmenardı plajı, Çiftlik plajı, Kumtur, Karadut plajı, Tavşamlı plajı, Sandıklı plajı, Atanaş plajı, Manastır plajı, Beyazsaray koyu ve Çokincir Plajıdır.

Avşa Adası posta kodu 10360'dır. Adada bulunan mahalleler Avşa Mahallesi posta kodu 10360, Yiğitler Mahallesi 10360, Deniz Mahallesi 10360 posta kodlarına sahiptir. Adada karakol, hastahane, hamam, banka şubesi, lise, yüksek okul, üniversite bulunmuyor. Güvenlik görevini jandarma yapıyor, banka şubesi yok ama banka atmleri mevcut, merkezde sağlık ocağıyla 112 merkezi var. Adada anaokulu, ilk ve orta okul mevcut. Çok acil hastalık durumunda deniz ambülansı var 24 dakikada Erdek'e ulaşıyor. Kadınlar plajı şu an mevcut değil. Şezlong ve şemsiye hizmetleri belediye tarafından sağlanıyor. Ücretli plaj yok tümü halk plajı. Koy ve plajların çoğuna minibüs seferleri var. Pazartesi günleri Yiğitler pazarı, salı günleri Avşa pazarı kuruluyor. Ada genelinde 24 kadar Migros, Bim, A101 ve Şok marketleri bulunuyor.

Yüksek eğlence içerir: Su sporları, Bisiklet turu, Luna Park, havuz ve aquaparklar. Su Sporları eğlence alanında Avşa Adası'nın simgesi olmuş durumda. Adanın 5 farklı yerinde su sporları noktaları bulunmakta. Yüksek adrenalin sevenlerin değişmez eğlencesi su sporlarını mutlaka denemelisiniz. Ada şartlarının uygun olduğu bisiklet turu için normal bisiklet yada elektrikli bisiklet kiralayarak adayı keşfe çıkabilir sporunuzu yapabilirsiniz. Luna Park bir bilet parasıyla eğlenilebilecek, küçükler kadar yetişkinlerede fazlasıyla hitap eden bir eğlence sektörü. Adanın en hızlı gelişen sektörleri Havuz ve Aqua Parklar. Gününüzü bir havuz yada Aquaparkta eğlenerek geçirebilirsiniz.

Avşa adası'nın amiral gemisi Gece hayatı. 3 büyük discosu, barlar sokağı, türkü evleri, canlı müzik mekanlarıyla rengarenk Avşa gecelerine hazır olun. Her sokak başında bir çalgı çengi sesi yükselen, her mekanda farklı bir eğlencesi olan adanın ışıklarında kaybolmaya hazır olun. Kapı gıcırtısında oynayanlar, sahillerde gruplar halinde eğlenenler, geceleri sabaha bağladığı adaya hayran kalacaksınız.